$5,000 Men's Australia Day Challenge 2013, Northern Suburbs Squash Centre, Brisbane, Australia

PSA Tour (Challenger 5), 24-28 January 2013

Final:
[1] Paul Coll (NZL) bt [2] Justin Beard (AUS) 11-5, 11-8, 11-5 (31m)
 
Semi-finals:
[1] Paul Coll (NZL) bt Lance Beddoes (NZL) 11-5, 11-6, 11-7 (26m)
[2] Justin Beard (AUS) bt Cheuk Yan Tang (HKG) 7-11, 11-6, 11-8, 10-12, 11-6 (76m)
 
Quarter-finals:
[1] Paul Coll (NZL) bt [5] James Huang (TPE) 11-8, 11-6, 9-11, 11-7 (62m)
Lance Beddoes (NZL) bt [8] Hon Fung Wong (HKG) 11-4, 11-7, 11-5 (31m)
Cheuk Yan Tang (HKG) bt Sunil Seth (GUY) 11-9, 12-10, 10-12, 8-11, 11-9 (86m)
[2] Justin Beard (AUS) bt [6] Robert Downer (ENG) 11-7, 10-12, 7-11, 11-7, 11-9 (101m)
 
2nd round:
[1] Paul Coll (NZL) bt Thomas Calvert (AUS) 11-5, 11-5, 12-10
[5] James Huang (TPE) bt Sehyun Lee (KOR) 11-5, 11-6, 11-7
[8] Hon Fung Wong (HKG) bt Andrew Fraser (AUS) 11-4, 11-9, 11-2
Lance Beddoes (NZL) bt [4] Jamie McErvale (AUS) 11-9, 11-3, 8-11, 11-7
Sunil Seth (GUY) bt Ben Takamizawa Harris (JPN) 11-4, 11-5, 11-4
Cheuk Yan Tang (HKG) bt [Q] Alex Eustace (AUS) 11-4, 11-9, 11-5
[6] Robert Downer (ENG) bt Rhys Dowling (AUS) 11-6, 11-7, 11-6
[2] Justin Beard (AUS) bt Joshua Larkin (AUS) 11-8, 11-9, 8-11, 11-8
 
1st round:
[1] Paul Coll (NZL) bt James Skiffington (NZL) 11-2, 11-0, 11-2
Thomas Calvert (AUS) bt [Q] Rohan Toole (AUS) 11-4, 11-8, 8-11, 11-2
Sehyun Lee (KOR) bt [Q] TJ French (AUS) 11-7, 11-7, 11-2
[5] James Huang (TPE) bt [Q] Joel Luca (AUS) 11-2, 11-1, 11-6
[8] Hon Fung Wong (HKG) bt [Q] Sam Ejtemai (AUS) 11-8, 9-11, 11-5, 11-5
Andrew Fraser (AUS) bt Luke Sims (AUS) 11-5, 11-9, 11-3
Lance Beddoes (NZL) bt [Q] SeungYong Yoo (KOR) 11-8, 11-4, 3-11, 11-3
[4] Jamie McErvale (AUS) bt Daniel Wright (AUS) 11-5, 11-8, 11-4
Sunil Seth (GUY) bt [3] Nathan Stevenson (AUS) 11-7, 14-12, 11-8
Ben Takamizawa Harris (JPN) bt T J Rarere (AUS) 11-2, 7-11, 11-3, 11-5
[Q] Alex Eustace (AUS) bt Joshua Stack-Masula (AUS) 7-11, 11-7, 11-7, 9-6 ret.
Cheuk Yan Tang (HKG) bt [7] Joe Chapman (IVB) 14-12, 6-11, 8-11, 11-7, 12-10
[6] Robert Downer (ENG) bt SungYoung Kim (KOR) 11-7, 11-6, 11-6
Rhys Dowling (AUS) bt [Q] Dominic Mobbs (AUS) 11-0, 11-6, 11-1
Joshua Larkin (AUS) bt Darcy Evans (AUS) 11-3, 11-6, 11-3
[2] Justin Beard (AUS) bt [Q] Andrew Ellis (NZL) 11-6, 11-4, 11-3
 
Qualifying finals:
Alex Eustace (AUS) bt Solayman Nowrozi (AUS) 11-8, 15-13, 7-11, 11-8
TJ French (AUS) bt Daniel Gerandonis (AUS) 11-1, 11-7, 11-9
Rohan Toole (AUS) bye
Joel Luca (AUS) bye
Sam Ejtemai (AUS) bye
SeungYong Yoo (KOR) bye
Dominic Mobbs (AUS) bye
Andrew Ellis (NZL) bye
 
1st qualifying round:
Alex Eustace (AUS) bt Craig Tanner (AUS) w/o
Solayman Nowrozi (AUS) bt Matt Napper (AUS) 11-4, 11-7, 9-11, 11-8